Myczkowce (ok. 360 m n.p.m.) - położone u stóp Grodziska (556 m) i Michałowca (464 m) są jedną z najstarszych wsi w Bieszczadach (turystycznych, gdyż geograficznie Myczkowce przynależą do Gór Sanocko-Turczańskich) i miejscowością letniskową położoną na prawym brzegu Sanu w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Myczkowieckiego. Jego powstanie ożywiło wieś i okolicę. To sztuczne jezioro ma do dziś spore znaczenie dla rozwoju rekreacji i wypoczynku w całej okolicy. Ze względu na bliski dostęp do wody powstały tutaj ośrodki wypoczynkowe, campingi, domki wczasowe, harcerski ośrodek wypoczynkowy, gospodarstwa agroturystyczne, przystanie żeglarskie oraz stadnina koni.
żółty - do Orelca, w pasmo Żukowa, Olszanicy, Rudenki i Wygnanki,
zielony - łącznikowy z Żukowa przez Uherce do "Caritas", zielone ścieżki przyrodnicze,
niebieski - Jezioro Myczkowieckie oraz szlak zielony pieszy górski Zagórz - Lesko - Wołkowyja - Krysowa i BPN łączą tę miejscowość z całą okolicą i bieszczadzkimi jeziorami.
Zapora wodna na Sanie tworzy sztuczne Jezioro Myczkowieckie o pow. 2 km2. Jej budowę rozpoczęto jeszcze w okresie międzywojennym, a dokończono w latach 1956 - 1960. Jest pierwszą budowlą hydroenergetyczną wzniesioną w Polsce w okresie powojennym. Charakterystyczną jej cechą jest oddzielnie stojąca elektrownia w zakolu Sanu w Zwierzyniu (po przeciwległej stronie stoku Grodziska), do której woda doprowadzona jest ze zbiornika wykutą w skale sztolnią o średnicy 4,5 m.
Pomnik przyrody Skałki Myczkowieckie nad Sanem, ok. 1000m poniżej zapory. Jest to unikalna ściana skalna długości ok. 600 m, wys. 69 m porośnięta rzadko w tych stronach spotykaną ciepłolubną roślinnością naskalną. W szczelinach skalnych gnieżdżą się liczne gatunki ptaków, które zakładają w tym bezpiecznym dla nich miejscu gniazda lęgowe i przez cały niemal rok wspaniale koncertują. Rozciąga się z nich wspaniała panorama na Myczkowce, a od punktu widokowego odchodzi do Orelca żółty szlak spacerowy.
"Cudowne źródełko" w Zwierzyniu z mineralną wodą leczniczą.
Stadnina koni "Eden" w Ośrodku "Caritas", wraz z Ogrodem Biblijnym.
Duże rzadkie ptaki wodne, prawdziwe osobliwości ornitologiczne w przełomie Sanu w Zwierzyniu, gdzie najczęściej można podziwiać żerujące czarne bociany i czaple siwe.
Rezerwaty przyrody, leśne: "Przełom Sanu w Zwierzyniu" na stoku Grodziska (556 m) i "Nad Jeziorem Myczkowieckim" na stoku Berda (577 m), a także krajobrazowo-leśny "Koziniec" (28,68 ha) z cenną fauną i florą w masywie Kozińca (521 m n.p.m).
"Bobry w Uhercach", jedyny na Podkarpaciu faunistyczny rezerwat przyrody.
W krajobrazie wsi Myczkowce dominuje zabytkowa murowana greckokatolicka cerkiew filialna p.w. św. Jerzego z lat 1910-12r., od 1979r. rzymskokatolicki kościół par. Matki Boskiej Częstochowskiej.
Innym zabytkiem jest kamienny spichlerz z 1 poł. XVII w., jedyny ocalały element spalonego w 1947r. zespołu dworskiego (dziś w ruinie).
CIEKAWOSTKA:
W lipcu 2017 roku przeprowadzono pierwsze w historii badania archeologiczne w Myczkowcach. Archeolodzy z Uniwersytetu Rzeszowskiego dokonali odkrycia śladów osadnictwa starszych o blisko 400 lat od pierwszych udokumentowanych wzmianek o miejscowości, pochodzących z 1376 roku. W trakcie badań archeolodzy pozyskali dotąd blisko 3 000 fragmentów naczyń ceramicznych, kości zwierzęcych oraz drobnych przedmiotów metalowych i szklanych. W jednym z obiektów odkryli kilkadziesiąt potłuczonych naczyń nowożytnych, zsypanych do jamy niewątpliwie w jednym czasie.
0,6 km - Zalew i zapora wodna w Myczkowcach,
2 km - Cudowne źródełko w Zwierzyniu,
2 km - Park Ekumeniczny w O.W. Caritas w Myczkowcach
2 km - Mini Zoo w Myczkowcach
2 km - Stadnina koni w Myczkowcach - nauka jazdy konnej
2 km - Taras widokowy na zboczu góry Koziniec
2 km - Zabytkowy Kamieniołom w Bóbrce
7 km - Zalew i zapora wodna w Solinie
10 km - Synagoga z XVII wieku oraz jeden z największych w Europie kirkut w miejscowości Lesko
23 km - „Knieja” Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Nowosiółkach
40 km - Kolejka bieszczadzka