Rekreacja

czyli Twoje hobby realizowane w Bieszczadach!
Plenery malarskie
Nasz ośrodek jest znany z działalności i promowania plastyki, a w szczególności malarstwa i grafiki. Od dwudziestu lat organizujemy Międzynarodowe Plenery Malarskie na których gościmy najwybitniejszych malarzy, grafików, rzeźbiarzy z Polski i zagranicy. Dotychczas w plenerach wzięli udział artyści z ośmiu krajów.
Organizujemy również plenery malarskie dla studentów Akademii Sztuk Pięknych z Katowic, Krakowa i Ukrainy oraz warsztaty artystyczne dla uzdolnionych dzieci z dwóch domów dziecka.
W ośrodku jest galeria, stała ekspozycja prac poplenerowych oraz jedyne w Polsce malowidło naścienne wybitnej artystki z Ukrainy Tatiany Garkowej, profesor jedynej na świecie szkoły „Pietrowka”. Podobne malowidła profesor Garkowa wykonała w Pekinie, Tokio, Dubaju, Bostonie oraz kilka na Ukrainie.
Wycieczki
Ośrodek jest bazą wypadową na wycieczki po okolicy oraz do naszych sąsiadów zagranicą - zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w zakładce Atrakcje 2021
Wędkarstwo
W ośrodku od kilkunastu lat gościmy również wędkarzy. Tutaj odbywały się Mistrzostwa Polski, Europy a nawet Świata w wędkarstwie.
Grzybobranie
Szczególnie jesienią zapraszamy wszystkich na grzybobranie. Okoliczne lasy są wtedy kolorowe i pełne grzybów.
Obserwacje ornitologiczne
Również jesienią ciekawie można spędzić czas obserwując zachowanie ptaków. Tworzą one wtedy ptasie sejmiki na jeziorze Myczkowieckim przed ich odlotem do ciepłych krajów.
Fotografowanie
Bieszczady to także wdzięczne miejsce dla wszystkich miłośników fotografii. Zawsze można tutaj znaleźć ciekawe miejsca i odkrywać przyrodę, zwierzęta, rośliny oraz piękne widoki.
Imprezy
Jesteśmy w stanie zorganizować imprezy autorskie według Państwa propozycji i potrzeb. Zapraszamy do kontaktu.
plener malarski w Bieszczadach plener malarski w Bieszczadach wędkarstwo w Bieszczadach grzyby w Bieszczadach fotografowanie w Bieszczadach

Napisz do nas

Jeśli chcecie zapytać Państwo o wolne terminy zapraszamy do wypełnienia formularzu.
E-mail
Wiadomość
Imię

Szybki kontakt

Jesteśmy dostępni pod poniższym numerem telefonu oraz adresem e-mail:
+48 663 307 400 lub +48 663 307 200.
recepcja@owbieszczady.pl

Nasz adres

O.W. „Bieszczady”
Myczkowce 120 A
38-623 Uherce Mineralne

Oddział w Rudzie Śląskiej

pl. św. Jana Pawła II 3/4
41-709 Ruda Śląska
tel. 509 585 143
Rezerwacja on-line